Logo Glasso PL

PRODUCENT STATUETEK, PUCHARÓW I GADŻETÓW REKLAMOWYCH

Nasza wikipedia

Mnogość technologii i materiałów wykorzystywanych w produkcji naszych unikatowych statuetek jest wręcz nieograniczona. Nie mniej jednak nawet podstawowe i najczęściej wykorzystywane technologie mogą czasami przyprawić o ból głowy. Aby ułatwić naszym klientom zrozumienie różnic pomiędzy nimi nie tylko w zakresie wizualnym ale także produkcyjnym, mającym wpływ na terminy, ceny czy możliwości wykonania przedstawiamy krótkie kompendium wiedzy o najważniejszych technologiach naszej działalności.       

Jest tu wiele technicznych mankamentów, dla bardziej zaawansowanych ale także i laik znajdzie coś dla siebie.       

Czemu lepiej zastosować grawerunek powierzchniowy od wewnętrznego? Jaką przewagę ma nadruk UV nad zwykłym malowaniem? Czy lepiej wybrać statuetkę szklaną, a może metalową?       
Po lekturze naszej Wikipedii jasne staną się odpowiedzi na te i na wiele innych pytań.  

Zacznijmy od budowy konstrukcyjnej statuetek.

Materiał

szkło kryształ

Szkło

Najważniejszy z materiałów używanych w naszej firmie. To od niego wzięła się nazwa GLASSO, która zakorzeniła się w pamięci naszych klientów. Szkło dzięki swojej elastyczności w projektowaniu jest niezastąpionym materiałem do tworzenia statuetek. Jego przezroczystość pozwala wykorzystanie dowolnej technologii. Jest jak czysta kartka, na której możemy stworzyć praktycznie dowolne projekty.
mosiadz.jpg

Metal

Do tworzenia naszych statuetek wykorzystujemy szeroką gamę produktów i elementów metalowych. Podobnie jak ze szkła, możemy z niego wykonać całe statuetki jak i dodatki do statuetek z innych materiałów. W naszych produkcjach wykorzystujemy kilka stopów metali, różniących się między sobą właściwościami technicznymi i możliwościami jakie dają w różnej obróbce, ale też przede wszystkim kolorem.
drewno pełne

Drewno

Drewno, jest materiałem "żyjącym" – co znaczy, że jego struktura może się zmieniać z czasem – co powoduje, że mimo teoretycznej prostoty wykonania elementów drewnianych, ich użycie do produkcji statuetek nie jest już takie łatwe. Jednak dzięki dużemu doświadczeniu w produkcji statuetek łączących różne materiały możemy z powodzeniem wykorzystywać elementy drewniane w naszej codziennej produkcji.
żywica

Żywica

Żywice epoksydowe są stosowane jako lepiszcze laminatów konstrukcyjnych, do zalewania elementów elektrycznych, jako kleje do metali oraz jako surowiec do budowy form twardych.
wózek widłowy druk 3d

Druk 3D

Technologia druku 3D pozwala na stworzenie dowolnych i skomplikowanych elementów i figurek. Dzięki niej możemy przenieść wirtualny trójwymiarowy projekt bezpośrednio do świata realnego.
akryl odlewany

Akryl

Akryl, często nazywany szkłem akrylowym – jest odpowiednikiem szkła w kategorii tworzyw sztucznych. Z daleka wygląda podobnie, natomiast dzięki temu, że jest to tworzywo sztuczne materiał ten jest bardziej plastyczny. Możemy go z łatwością ciąć laserem, wyginać a także zatapiać elementy wewnątrz. Te elementy sprawiają, że jest on niezastąpiony w projektach, które nie są możliwe do wykonania ze szkła.
podstawa betonowa statuetki

Beton

Niszowy materiał, wykorzystywany w naszej firmie sporadycznie. Jest trudny w obróbce do celów dekoracyjnych. Uzyskane formy ograniczamy raczej do prostych kształtów służących głównie jako podstawki.
kamien

Kamień

W wielu naszych realizacjach wykorzystujemy również elementy kamienne. Kamienie w przyrodzie występują w różnej kolorystyce oraz wzorach. Bardzo dobrze komponują się w połączeniu ze szkłem czy metalem. Ale sprawdzają się również jako niezależne statuetki.

Technologia graweru

piaskowanie-min.jpg

Piaskowanie

Jest to metoda znakowania powierzchniowego, polegająca podobnie jak grawerunek powierzchniowy laserowy - na wybraniu materiału z powierzchni statuetki i jej zmatowieniu. Materiał w miejscu piaskowania ma zagłębienie, wielkością zależne od długości i intensywności piaskowania w danym miejscu.
nadruk-UV-min.jpg

Nadruk UV

Jest to rodzaj druku specjalnym atramentem w palecie CMYK + White, utwardzanych światłem białym. Nadruk UV może byś stosowany na prawie dowolnych płaskich powierzchniach statuetek.
statuetka szklo Dekra glasso

Grawer Laserowy CO2 (Powierzchniowy)

Grawerunek powierzchniowy laserowy jest metodą znakowania powierzchni płaskich z wykorzystaniem lasera CO2. Narzędziem grawerującym jest tutaj wiązka lasera skierowana prostopadle do znakowanej powierzchni.
statuetka szklo Replenish glasso

Malowanie

Praktycznie każdy element szklany, który tworzymy możemy pomalować na wybrany kolor. Może to być malowanie pełne, nadające całemu szkłu dany kolor, a może to być tylko ornament, który uatrakcyjni wizualnie szkło przezroczyste.
statuetka szklo Drama Desk glasso

Tabliczki

Aluminiowe tabliczki w różnych kolorach montowane z reguły do podstawy statuetki. Są doskonałą opcją dla statuetek, gdzie nie można wykonać grawerunku na jej głównym elemencie.
statuetka grawerunek wewnetrzny 2,5d

Grawerunek wewnętrzny

Jest to specyficzna odmiana grawerunku 3D. Stosuje się ją jednak do stworzenia połowicznych modeli 3D ze zdjęcia osoby lub zdjęcia dowolnego innego obiektu.
fusing

Fusing

Technologia topienia szkła dla uzyskania efektów dekoracyjnych. Dwa podstawowe efekty to zaokrąglenie i wygładzenie krawędzi oraz uzyskanie ciekawej faktury powierzchni szkła. Szkło do topienia może być przygotowane dowolną metodą cięcia, która pozwoli nam uzyskanie pożądanego kształtu.
statuetka druk3d golden tooth glasso

Metalizacja

Technologia nadająca ekskluzywny chromowy wygląd projektom. Stosowana głównie do projektów z druku 3D oraz żywicy. Dzięki metalizacji statuetki nabywają zupełnie inny wygląd niż przy innych wykończeniach.